برای مشاهده لیست بروز قیمت فرش ها کلیک نمایید : سه شنبه ۰۰/۷/۲۷

فرش کاشان
کارخانه فرش ماشینی کاشان
به علت نوسانات قیمت فرش ماشینی ، لطفا تا اطلاع ثانوی قبل از خرید جهت استعلام قیمت جدید محصولات با واحد فروش و سفارشات در ارتباط باشید.

» انواع تراکم فرش ماشینی 700 شانه

انواع تراکم فرش 700 شانه

یکی از پر فروش ترین فرش های ماشینی که در مناطق جنوبی کشور و کشور عراق بیشترین استفاده را دارد فرش ماشینی 700 شانه می باشد . دلیل این امر قیمت مناسب این فرش همراه با کیفیت بالا می باشد . استقبال و خریداری زیاد از فرش های هفتصد شانه تولید کنندگان را بر این داشته تا برای تولید این فرش ها از زیباترین طرح ها استفاده نمایند و با استفاده و تغییرات در خصوصیات این فرش از نظر کیفی آن را بالاتر برده و به دست فروش برسانند . فرش های هفتصد شانه بر اساس تراکم و تعداد رنگ به کار رفته در بافت دسته بندی می شوند . فرش های 700 شانه بر اساس انواع تراکم فرش 700 شانه به چهار دسته تقسیم می شوند :
1. فرش 700 شانه تراکم 2100
2. فرش 700 شانه تراکم 2550
3. فرش 700 شانه تراکم 2700
4. فرش 700 شانه تراکم 3000
و بر اساس رنگ می توان فرش های هفتصد شانه را بر سه قسم تقسیم نمود :
1. فرش 700 شانه 8 رنگ
2. فرش هفتصد شانه 10 رنگ
3. فرش 700 شانه 12 رنگ
که هم رنگ و هم تراکم ذکر شده در فرش 700 شانه از خصوصیات این فرش می باشد که ما در این مقاله به توضیح آن می پردازیم .
خصوصیات فرش 700 شانه
فرش 700 شانه از تعداد 700 گره در یک متر مربع از عرض تشکیل می شود . بر اساس شانه فرش ، تراکم آن که همان تعداد گره در یک متر مربع از طول می باشد تغییر می کند . فرش های 700 شانه در معمول ترین و رایج ترین تراکم 2550 در بیشتر کارخانجات تولیدی فرش بافته می شوند . اما با توجه به مطالب بیان شده در بالا برای بالا بردن کیفیت برخی از کارخانجات به تولید فرش های هفتصد شانه در تراکم 2700 و 3000 می پردازند . که این امر موجب می شود تا فرش منسجم تر و از استحکام بیشتری برخوردار باشد . البته باید به این نکته اشاره شود که فرش های 700 شانه که دارای تراکم بیشتری هستند از قیمت بالاتری نسبت به فرش 700 شانه با تراکم پایین تر برخور دارند . وزن فرش نیز عاملی است که بر اساس تراکم فرش تعیین می شود به طور مثال فرش با تراکم پایین از وزن کمتری نسبت به فرش با تراکم بالا برخوردار است .  
الیاف فرش یا همان نخ خاب فرش یکی از خصوصیاتی است که در هنگام تولید و خرید فرش نیز به آن توجه می شود . برای تولید فرش های ماشینی در گذشته از الیاف پلی استر یا الیاف جوت استفاده می شده است اما با پیشرفت تکنولوژی و بالا بردن کیفیت فرش های ماشینی امروزه بیشتر کارخانجات برای تولید فرش های ماشینی از الیاف آکریلیک که به الیاف پشم نیز شباهت دارد و دارای خصوصیاتی است که آن را از الیاف های دیگر متمایز می کند  شامل : عدم پرز دهی ، مقاومت بالا در برابر حرارت و گرما و همچنینن مقاوم بودن در برابر پاخور شدن و ضد آلرژی بودن این الیاف است که سبب شده است تا از آن استفاده نمایند . البته هنوز معدود کارخانجاتی هستند که از الیاف پلی استر  یا جوت برای بافت فرش های خود استفاده می نمایند . این ویژگی نیز در قیمت فرش 700 شانه تاثیر دارد به گونه ای که فرش 700 شانه تولید شده با الیاف آکریلیک نسبت به فرش 700 شانه بافته شده با الیاف پلی استر قیمت بالاتری را دارد .
فرش های 700 شانه در ابعاد مختلفی چون : فرش 700 شانه 6 متری ، فرش 9 متری و فرش 12 متری 700 شانه بافته و روانه بازار می شود . ابعاد فرش هرچه بزرگتر باشد قیمت فرش نیز بیشتر خواهد بود . 
تعداد رنگی که برای تولید فرش استفاده می شود هرچه بیشتر باشد زیبایی فرش را دو چندان می کند و این موضوع خود در قیمت فرش ماشینی 700 شانه تاثیر گذار است .
با توجه به مطالب بیان شده می توان اذحان داشت که برای بالا بردن بحث کیفی و زیبایی فرش های 700 شانه این خصوصیات را تغییر می دهند یعنی به جای فرش 700 شانه تراکم 2550 که با 8 رنگ تولید می شود فرش 700 شانه با تراکم 3000 و ده رنگ تولید می کنند تا درکنار بحث کیفی و انسجام فرش ، زیبایی آن را نیز بیشتر نمایند تا بتوانند به جلب رضایت خریداران فرش 700 شانه بپردازند .
خرید فرش 700 شانه
مقاله مربوطه : خرید انواع فرش 700 شانه کاشان
یکی از کارخانجات تولید کننده و عرضه کننده انواع فرش ماشینی به نام فرش کاشان با ایجاد سایتی به نام خرید فرش 700 شانه فقط به ارائه محصولات 700 شانه پرداخته تا متقاضیان بتوانند به راحتی فقط انواع فرش های ماشینی 700 شانه را در این فروشگاه اینترنتی فرش دیدن نمایند . این فروشگاه با ارائه انواع فرش 700 شانه با تعداد رنگ های متنوع شامل : فرش 700 شانه 8 رنگ ، فرش 700 شانه 10 رنگ و فرش 700 شانه 12 رنگ در تراکم 2550 و 3000 فرش های خود را به بازار فروش روانه می نماید . این فروشگاه برای خریداران فرش علاوه بر خرید اینترنتی ، خرید حضوری را نیز در نظر گرفته تا افراد به راحتی بتوانند با مراجعه به این فروشگاه نیز به خرید بپردازند . این فروشگاه برای خریدارن فرش ماشینی خود شرایطی چون :
1. ارسال رایگان فرش
2. ضمانت ده ساله فرش
3. امکان عودت یا برگشت فرش در صورت عدم مغایرت و نبود کیفیت
را در نظر گرفته است .  

برچسب
نـظـرات کاربران
دیگر مطالب کاربردی فرش کاشان
•  حریم شخصی مشتریان فرش کاشان
•  شیوه های پرداخت فرش کاشان
•  بهترین قیمت فرش ماشینی
•  شماره حسابهای فرش کاشان
•  پشتیبانی و گارانتی 24 ساعته خرید فرش
مشاوره و پشتیبانی فرش ماشینی کاشان
فرش ماشینی به قیمت درب کارخانه
فرش ماشینی به قیمت درب کارخانه